29
Oct
2018
18:27 PM

House sitting aneb ubytování v cizině zdarma

1 minuta, 37 sekund

House sitting můžeme volně přeložit jako hlídání domu a je to skvělá příležitost, jak ušetřit za ubytování v cizině a strávit svůj pobyt třeba i ve velmi luxusní vile a neplatit za to vůbec nic. Nezní to dokonale? Jediné, co musíte na oplátku udělat, je postarat se o domácí mazlíčky majitelů, kteří odjíždí na dovolenou a nechtějí nechat dům či byt prázdný, případně posekat třeba trávník, zalévat květiny a podobně. Nejčastěji se setkáte se psy či kočkami. Samozřejmě hlídání mazlíčků s sebou nese i řadu povinností jako pravidelné venčení, krmení, někteří majitelé také nechtějí, abyste dům na delší dobu opouštěli. Vždy záleží na domluvě s konkrétním majitelem.

Nejznámějším house sittingovým serverem je TrustedHousesitters.com, kde najdete vždy přes tisíc aktivních nabídek z celého světa od několikadenních po několikaměsíční hlídání. Registrace stojí 119 dolarů na rok, což není zrovna málo, ale když si spočítáte, kolik vám registrace může ušetřit peněz za ubytování, určitě se vyplatí. Na Novém Zélandu funguje lokální stránka Kiwihousesitters, kde roční členství stojí 84 NZD a nabízí spoustu možností house sittingu po celé zemi. I my jsme house sitting vyzkoušeli a bydleli tak tři týdny zdarma v krásné vilce v Te Puke, kde jsme se starali o 70 ptáků (andulky, papoušci, křepelky,...), kocoura a psa. Vzhledek k tomu, že jsme s house sittingem neměli žádné zkušenosti a tudíž žádné reference, byli jsme nejprve odmítání, protože o tutu službu je velký zájem, ale celkem brzy se pak zadařilo. Majitelé byli starší pár, který se chystal na dovolenou a neměl žádné větší požadavky. Kocoura i psa bylo třeba pravidelně krmit, pejskovi dvakrát denně nakapat kapky do očí a ptákům každé ráno připravit snídani, která sestávala z vařených vajíček, kukuřice, klíčků a nějakého zobu a večer misky zase uklidit. Před plánovaným návratem majitelů pak jen uklidit dům a shrabat listí ze zahrady a hotovo:)

house sitting

house sitting

house sitting

Časem určitě plánujeme registraci do celosvětového Trusted House Sitters a strávit tak třeba zdarma příjemných pár týdnů někde v Asii na pláži.

Komentáře: