15
Feb
2019
22:13 PM

Jaké bylo pracovat v nursery odvětví?

2 minuty, 56 sekund

Po našich zkušenostech z mléčné farmy jsme doufali, že nyní seženeme práci, kde vydržíme déle než týden a zadařilo se. Zavolali jsme do nedalekého hostelu, zda-li neví o nějaké práci a dostali jsme kontakt na kontraktorku, která nám dohodila práci pro Kauri Park. Netušili jsme, co bude naše pracovní činnost obnášet, věděli jsme pouze, že se jedná o práci v tzv. nursery, což Kuba komentoval slovy, že zdravotní sestřičky klidně dělat můžeme :D

V Kauri Parku jsme nakonec vydrželi celé dva měsíce a klidně bychom zvládli zůstat i déle, ale přijde nám škoda, když máme časově omezené vízum, zůstávat někde moc dlouho. Práce byla vlastně úplně jednoduchá. Přesazovali jsme malé stromky nazývané Manuka z květináčů do jiných květináčů a vybírali jsme při tom pouze ty hezké, nezničené. Tyto stromky jsou pěstované zejména kvůli svým květům. Med získaný včelami z těchto květů má specifickou chuť a na Novém Zélandu se jedná o oblíbený produkt, jenž má antibakteriální a antiseptické vlastnosti.

kauri park

kauri park

kauri park

kauri park

kauri park

Pracovali jsme od pondělí do pátku 10 hodin denně, nezávisle na počasí, což byla velká výhoda. Ač se jednalo o práci venku, když si člověk pořídil pláštěnkovou soupravu, dalo se v pohodě pracovat i za silného deště. Kažý den byl úplně stejný a celkem brzy jsme upadli do silného stereotypu, ale díky pohodovému managementu, stabilnímu týdennímu příjmu 750 dolarů čistého na osobu a skvělému kolektivu složeném z Francouzů, Němců, Izraelce, Britek, Walešana a Japonky, byla práce snesitelná a vlastně i více než snesitelná. Celé dny jsme si povídali jak v práci u vozíků s květináči, tak po práci v eko kempu, kde většina z nás bydlela. Majitelé kempu byli úžasný postarší hippie pár, který pro nás dělal první poslední. Dodal nám nový grill, novou udírnu, nový záchod, vlastně všechno, na co jsme si jen vzpomněli. O víkendech jsme pořádali pizza party, protože jsme měli k dispozici i pizza pec, chodili do buše hledat kiviho či jen tak lenošili. Asi po měsíci se Kuba majitelům nabídl, že jim udělá nové fotky kempu, které si pak doplní na booking.com a na své oficiální stránky, a za to jsme pak u nich měsíc bydleli zdarma, což nám ušetřilo cca 500 dolarů.

kauri park

kauri park

kauri park

kauri park

Co se týče našich supervisorů, jednalo se o zlomyslné Filipínce bez vůdčích schopností, kteří se bavili nad cizím neštěstím, ale nebyli vůbec zlí, naopak jsem si je nakonec i oblíbila. Tyto dva měsíce nám hodně zlepšily angličtinu, protože jsme neustále mluvili anglicky, našetřili jsme dost peněz na další cestování a našli zde skvělé přátele. Poslední dva týdny se změnila náplň práce a byli jsme rozděleni na kluky, holky a Němce, které manager neměl zrovna v lásce. Kluci zametali venkovní prostory a holky ostříhavaly větve malých stromečků a keříků. Všichni jsme také čistili asi tak pěticentimetrové stromky, keře či trávy od mechu, což byla asi ta nejroztomilejší práce, jakou jsem v životě dělala :D Po parku se jezdilo speciálním vozítkem, takzvanou Kubotou a jízdu si každý užíval, ačkoliv maximální rychlost byla asi tak 30 km v hodině. I tak jsme však na pracovišti měli úraz, kdy jeden Francouz s Kubotou spadl ze srázu, Kubota spadla na něj a kluk skončil v nemocnici se zlomenými kyčlemi. I zde se ukázalo, jak byl Kauri Park skvělý zaměstnavatel, protože mu pokryl veškeré léčebné výlohy, postaral se o jeho přítelkyni a manageři mu nosili do nemocnice různé drobnosti a sladkosti.

Teď zpětně vidím, že se jednalo o jednu z našich nejlepších prací tady na Novém Zélandu a pokud by někdo z našich čtenářů byl v zimě na Northlandu a nemohl sehnat práci, ráda předám kontakt :)

Komentáře: