12
Aug
2018
19:15 PM

6 dní v Kuala Lumpur

3 minuty, 39 sekund

Do hlavního města Malajsie, Kuala Lumpur, jsme letěli s následující vizí: z hotelu vylezeme jen na jídlo a hlavně už nechceme vidět jednu jedinou památku, což samozřejmě úplně nevyšlo :D Letiště se nachází asi 50 kilometrů od centra Kuala Lumpur. Hned k letišti jezdí autobusy, které vás během hodiny a půl do města dostanou.

Kuala Lumpur

Ze Srí Lanky jsem si odvážela solidní zánět zvukovodu, který se mi v letadle pořádně rozjel a tak nezbývalo nic jiného, než hned navštívit místní nemocnici, což nebyl úplně nejlepší zážitek. Nejbližší nemocnice byla státní a čekali jsme snad dvě hodiny než se dostaneme na řadu. Všude kolem nás byla spousta lidí s různými nemocemi, rouškami, vydávajících všemožné zvuky (od chrchlání až po hlasité říhání). Nakonec jsem se dostala k milé paní doktorce, která mi napsala antibiotika a píchla injekci proti bolesti, po které mi samozřejmě napuchla ruka :D

Kuala Lumpur

Kuala Lumpur

Z města jsem byla trochu zklamaná, protože po amatérské Srí Lance se jednalo o moderní civilizaci plnou mrakodrapů, bez tuk tuků a nahaněčů. Nicméně obyvatelstvo, převážně muslimské, je nesmírně milé. Většina hotelů má pokoj s oknem za příplatek, takže jsme samozřejmě zvolili pokoj bez okna, což se ukázalo býti chybou, protože jsme se běžně budili za úplné tmy kolem 2. – 4. hodiny odpoledne a po šesti dnech bylo v pokoji už slušně vlhko a zatuchlo. Nejvíc jsme se těšili na bazén na střeše s výhledem na město, ale bazén byl pořád plný různých tlustých oblečených Asiatů či Indů.

Kuala Lumpur

Podnebí v Malajsii je šíleně vlhké a dusné a ani večer se venku nedalo moc dobře dýchat. Z čeho jsme ale byli nejvíc nadšení, bylo jídlo. Geniální kuřecí satay, nejlepší polévka Tom Yum v našem životě, Nasi Goreng a další skvělá asijská jídla úplně všude! Nejlepší ulicí je Jalan Alor, která je totálně zaplněná pouličními stánky s jídlem všeho druhu. Také jsme si zde oblíbili sladké sójové mléko a vyzkoušeli ovoce durian, pověstné svým odporným zápachem. Mně zápach tolik nevadil, čekala jsem to i horší, ale co jsem nezvládla, byla ta kašovitá konzistence nevábné chuti. Hnus! Už nikdy :D

Kuala Lumpur

Kuala Lumpur

Kuala Lumpur

A i když jsme si řekli, že tady nic nenavštívíme, stejně jsme vybrali pár míst, která za návštěvu stála:

Berjaya Times Square

I když nesnáším nakupování a obchodní centra, tenhle obchoďák mě dostal. Seženete zde úplně všechno za super ceny a ve kterém jiném obchodním centru najdete horskou dráhu ?!

Kuala Lumpur

Kuala Lumpur

Chinatown

Tohle bylo mé nejoblíbenější místo v Kuala Lumpur. Předlidněná část města ověšená červenými lampiony, plná stánků s nejrůznějšími padělky slavných značek či spoustu skvělého street foodu. Jen pár kroků od této tržnice najdete zajímavý čínský chrám Guan Di Temple, kde čínské obyvatelstvo pálí kadidlo a modlí se.

Kuala Lumpur

Kuala Lumpur

Kuala Lumpur

Petronas Towers

K impozantní stavbě vysoké 451,9 metrů se určitě vydejte za tmy. Dvojice mrakodrapů je spojena 58 m dlouhým mostem v 41. a 42. poschodí ve výšce 170 metrů. Dvojčata jsou nádherně nasvícená a před budovou se nachází barevně podsvícená fontána, která každou chvíli začíná hrát své krásné představení. Ač se nejedná o takovou velkolepou podívanou jako v Dubaji u Burdž Chalífy, mnohem více jsem si to užila tady, protože jsme to měli víceméně jen pro sebe. V 86. patře je vyhlídka, kam se můžete vydat po zaplacení vstupného cca 500 Kč, ale je třeba si dopředu rezervovat lístky.

Kuala Lumpur

Kuala Lumpur

Kuala Lumpur

Batu Caves

Tohle je takzvané must see, kam byste se měli vydat, pokud jste v Kuala Lumpur. Jeskyně Batu Caves se nachází cca 15 kilometrů od centra města a dostanete se tam z KL Sentral přímým vlakem za půl hodiny. První, co člověk uvidí, než se vydá po 275ti schodech vzhůru ke vchodu do hlavní jeskyně, je 43 metrů vysoká, zlatě natřená socha hinduistického boha Murugana. Výstup do hinduistické svatyně je poměrně náročný, ale denně to zvládají stovky poutníků nejrůznějšího věku. V jeskyních je celá řada oltářů, kapliček, ale i prodejna suvenýrů. Všude je spousta drzých opic, které se neštítí vlézt vam do batohu a ukrást tam něco k snědku. Vstup do hlavní jeskyně je zdarma, ale nachází se tu ještě Temná jeskyně, která je domovem nejvzácnějšího pavouka světa a kam musíte zaplatit vstupné.

Kuala Lumpur

Kuala Lumpur

Kuala Lumpur

Kuala Lumpur

Kuala Lumpur

Kuala Lumpur

Kuala Lumpur

Ještě jsem chtěla navštívit ptačí park a národní mešitu, ale na to už jsem Kubu nepřemluvila :D Měli jsme štěstí, že jsme byli v Kuala Lumpur zrovna v době, kdy vrcholily oslavy čínského nového roku a tak všude byly červené lampiony, ohňostroje a tance plné převleků, což byl skvělý zážitek, který nám pobyt příjemně zpestřil :)

Kuala Lumpur

Kuala Lumpur

Kuala Lumpur

Kuala Lumpur

Komentáře: