15
Jul
2018
18:35 PM

Kitulgala aneb kam se na Srí Lance vydat za adrenalinem

1 minuta, 53 sekund

Kitulgala je malé městečko na západě Srí Lanky. Nachází se uprostřed deštných pralesů, na jednom z nejvlhčích míst země. Již při příjezdu do této oblasti se před vámi rozprostře nádherná džungle, nic takového jsem do té doby neviděla. V Kitulgale se nachází spoustu různých eco resortů, ubytování ve stanech uprostřed divoké přírody a i my jsme si jedno takové ubytování vybrali. River Edge Eco Resort nás však překvapil po všech směrech a nedá se říct, že příjemně.

To, že se bude nacházet uprostřed džungle, jsme tak nějak čekali, to, že nás přivítá slušně odděný personál, jaký nacházíte u přepychových hotelů a odvede vás do něčeho, čemu ani nejde říkat resort či guesthouse, už o něco méně. V zařízení byly tři pokoje, nás bylo šest, takže jsme si je rozdělili a pak jen hodnotili, kdo je na tom hůře:D Ve dvou pokojích byla pouze postel, špinavé zdi a navíc jedna veliká barevná ještěrka. Poslední pokoj byl umístěn v jakési jeskyni, kde uprostřed všeho bylo něco jako maličké jezírko, ve kterém plavala obrovská vypasená pijavice.

Na zahradě se nacházelo něco jako ,,přírodní bazének", ale jelikož na internetu psali, že byl plný hadů, koupání v něm jsme si rozmysleli. V noci přišla obrovská tropická bouřka, takže jsme byli nejen bez signálu, ale najednou i bez vody a bez elektřiny, takže splachování záchodu kyblíkem plným vody z bazénku byl taky zážitek:D Museli jsme se samozřejmě opít, abychom se přestali bát toho, co se na nás z džungle může každou chvíli vynořit. Každopádně zážitek to byl pořádný a myslím, že na něj doteď všichni vzpomínáme :D

Po probdělé noci jsme vyrazili na rafty, což byl hlavní důvod naší návštěvy Kitulgaly. V ceně jsme měli i canyoning a procházku džunglí, což dalo docela zabrat v tom nesnesitelném vlhku. Canyoning je zdolávání kaňonů potoků a říček ve směru jejich toku za použití různých outdoorových technik. My využívali vodní koryta jako skluzavky a po překonání počátečního strachu to byl skvělý zážitek kromě odstraňování přisátých pijavic z různých částí těla. Následoval skok důvěry, kdy jsme měli skákat z cca pětimetrové výšky do vody, což všichni kromě mě úspěšně zvládli.

Završením všeho byl očekávaný sjezd na raftu, který trval asi hodinu a stál za to:)

Video z našeho putování Srí Lankou a hlavně naše zážitky z úžasné Kitulgaly:

Komentáře: