13
Jul
2018
18:36 PM

Národní park Horton Plains: Cesta na konec světa

1 minuta, 46 sekund

Z Elly jsme se přesunuli vlakem do městečka Nuwara Eliya, která se stala naši základnou pro výlet do Horton Plains. Nejjednodušší způsob, jak se do Horton Plains dostat, je pronájem auta i s řidičem, který vás na místo nejen doveze, ale ještě na vás počká a hodí vás zpět. Vyplatí se vyrazit brzy ráno, ideálně abyste na východ slunce byli již na místě, protože se pak jedná o opravdu nádhernou podívanou a hlavně dorazíte na World´s End včas a neuvidíte pouze hustou mlhu místo krásné vyhlídky.

Horton Plains

Horton Plains

Vstupné do tohoto národního parku je celkem vysoké, na osobu to vychází cca 500 Kč, což je dost na to, že zde stojíte dlouho frontu na vstupné a všude se mačkáte s fotochtivými Asiaty. Před vstupem do parku vás čeká prohlídka batohů a kapes. Do parku nesmíte brát žádné plasty, ani zde kouřit, nechte si tedy tyto propriety v autě. Horton Plains je náhorní plošina, která se nachází ve výšce cca 2 000 metru nad mořem. Můžete zde vidět nádherná travnatá území, lesy, vodopády a také narazit na nějakou tu divokou zvěř.

Horton Plains

Horton Plains

Nejběžnější track je cca 9km dlouhý a zabere přibližně 3 hodiny. Nejedná se o track nijak náročný a provede vás zajímavými oblastmi náhorní plošiny. První zastávkou je nádherná vyhlídka Small World´s End, která mě vlastně bavila o něco více než samotný World´s End.

Horton Plains

Horton Plains

Horton Plains

O kilometr dále ve výšce 2 140 m.n.m. se nachází již World´s End. Když je mlha, nevidíte vůbec nic, pouze konec náhorní plošiny, která se zničeho nic propadne do mlhy a proto tedy ten ,,konec světa". My měli krásné počasí a rozpostřel se nám nádherný pohled do okolní krajiny, dojem však kazili všudypřítomní turisté.

Worlds End

Worlds End

Worlds End

Další zastávkou na tracku je asi dvacetimetrový vodopád Baker´s Fall. Na fotkách asi vypadá o něco lépe než ve skutečnosti, ale i tak se na něj zajděte podívat, když už tu budete.

Bakers Fall

Příroda v parku je opravdu nádherná, ale rozmyslete si, jestli vám za ty peníze stojí, protože si myslím, že na Srí Lance je spoustu mnohem mnohem zajímavějších míst a to zadarmo a co jsme se s přáteli bavili, byl to pro nás asi nejnudnější zážitek z celého cestování.

Horton Plains

Horton Plains

Horton Plains

Horton Plains

Horton Plains

Horton Plains

Komentáře: