23
Jan
2018
19:03 PM

Tangalla a okolí: Ráj Indického oceánu

1 minuta, 48 sekund

Dalším ne moc hezkým srí lanským městečkem je Tangalla, kam turisté jezdí za nádhernými plážemi, jako vystřiženými z plakátů cestovních agentur a my si je samozřejmě také chtěli alespoň pár dní užít. Překvapilo nás, že v prosinci, což jsme považovali za začátek turistické sezóny, bylo ve městě i na okolních plážích úplně prázdno, což však ničemu nevadilo.

Opět jsme se ubytovali v jednom levnějším guest housu, tentokrát s podivným majitelem, který na nás za celý pobyt nepromluvil jediné slovo. V uličkách městečka to bylo všude jako přes kopírák: liduprázdné, kýčovitě nasvícené bary a Sinhálci, snažící se vás nalákat na své předražené drinky. I nás jeden takový ulovil, zaujalo nás na něm hlavně to, že vůbec nevypadal jako typický Sinhálec, už jen kvůli tomu, že měřil asi dva metry a jeho zjev působil silně karibsky. Jako bonus mluvil celkem obstojně česky (,,Jak se máš?" ,,Co děláš?" ,,Dáš si pivo?") a když nám ukázal fotky z České republiky, kterou prý navštívil, bylo jasno. Přežijeme to, že pivo stojí 500 RS a užijeme si večer. Navíc jsme tu potkali skvělý pár Čechů a další fajn Sinhálce a večer mohl začít. Samozřejmě jsme se neskutečně opili, asi poprvé na Srí Lance, a utratili spoustu rupií, ale vůbec jsme toho nelitovali. Kura Place jsme pak navštívili i další večer a opět jsme odcházeli k ránu v příšerném stavu, zatímco místňaci, včetně lidí z vlády, zůstávali a užívali si jakéhosi Psytrance, do jehož rytmu se pohupovali. Obdrželi jsme zde dokonce nějaké nabídky práce typu, jsi bílej, tobě turisti budou víc věřit, dělej mi nějaký ten marketing, a pozvání na utkání se ve fotbalu.

Kura Place

Co se týče samotných pláží, jsou nádherné a můžete se zde procházet hodiny a potkáte jen pár lidí a občas nějaký ten plážový bar s výbornými mořskými plody a obrovskou nabídkou koktejlů, doporučuji například Maracujové Mojito. Pláže zde mají však jednu drobnou nevýhodu, nedá se v nich koupat kvůli velkým a hlavně silným vlnám. Proto jsme si zajeli tuk tukem do asi 2 kilometry vzdálené Goyambokky, kde se nachází zátoka vhodná ke koupání. Vlny zde sice také dosahují ke dvoum metrům, ale nejsou zde nebezpečné spodní proudy, takže riziko utonutí je výrazně nižší.

Sri Lanka

Sri Lanka

Sri Lanka

Sri Lanka

Sri Lanka

Sri Lanka

Sri Lanka

Sri Lanka

Sri Lanka

Sri Lanka

Komentáře: