11
Jul
2018
18:39 PM

Výprava do Elly, krásného horského městečka

2 minuty, 8 sekund

V lednu za námi na Srí Lanku přiletěli kamarádi a tak jsme se s nimi rozhodli podniknout takový menší okruh po některých srí lanských zajímavostech a jednou z nich bylo i toto malé horské městečko. Do Elly jsme si pronajali velké vozidlo s vlastním řidičem, což na Srí Lance nestojí moc, kór když cestujete ve větší skupině. Jedná se o nejpohodlnější způsob cestování, ale zase se ochudíte o zážitky spojené s cestováním hromadnou dopravou. Již po cestě jsme viděli známé Ravana Falls, které nás však nenadchly natolik, abychom u nich strávili více času.

Ravana Falls

Samotné městečko je poměrně úzká nudle, která se táhne okolo kopce, na jehož svazích narazíte na spoustu hotelů. Je plné barů, restaurací a nejrůznějších obchůdků. Konečně jsme si zde po delší době dali zase výtečného burgera a další skvělé masité záležitosti. Docela vtipným zážitkem bylo, když jsme šli do města na pivo v den, kdy se na Srí Lance slavil National Day a všude byl zákaz prodeje alkoholu, nicméně i tak jsme se piva dočkali a to v konvicích na čaj se slovy: ,,Užijte si čaj". Ubytovali jsme se v naprosto dokonalém Nethuli Guest Inn, který jsme měli jen pro sebe. Majitel byl úžasný člověk, sehnal nám skútry a jeho žena nám k večeři připravila curry o několika chodech a skvělou lokální snídani.

Jako první jsme šli objevit Nine Arch Bridge, který patří mezi nejkrásnější železniční mosty. Dav turistů zde byl připraven zmáčknout spoušť v okamžik, kdy projede vlak a i my byli mezi nimi.

Nine Arch Bridge

Nine Arch Bridge

Nine Arch Bridge

Nine Arch Bridge

Nine Arch Bridge

Nine Arch Bridge

Další den jsme na skútrech vyrazili za hlavní atrakcí Elly, což je Ella Rock, vyhlídka ze skály vysoko nad vesnicí. Již dopředu jsme byli několikrát upozorněni na to, že cestu je těžké najít a u kolejí budou stát místňáci snažící se vás naschvál poslat někam jinam, kde už budou čekat samozvaní průvodci, kteří vás za rupie navedou na tu správnou cestu. Když se kolem nás na kolejích tedy začali objevovat místňáci a posílali nás různými směry, nebyli jsme si vůbec jistí, kudy se máme vydat, ale nakonec jsme cestu našli sami a nebylo to ani nijak složité. Cesta nahoru je hodně namáhavá. Já nemám skoro žádnou kondici a tak jsem se na konec dodrápala z posledních sil, ale ten výhled stál opravdu za to. Z Ella Rock můžete vidět i další vyhlídku, Malou Adamovu horu, ale podle mě stačí pouze jedna z těchto vyhlídek, není nutné se vydávat na obě.

Ella Rock

Ella Rock

Ella Rock

Ella Rock

Ella Rock

Ella Rock

Ella Rock

Ella Rock

Ella Rock

Ella Rock

Ella Rock

Za mě v horských srí lanských městech stoprocentně vede Haputale, takže pokud budete mít omezený itinerář, doporučuji Ellu vynechat a vydat se spíše tam, ale sto lidí, sto chutí:)

Komentáře: